Vitrin

Hakikat bir Güneştir O da kendini gizledi

MariLyn Monroeyu Kim ve Neden ÖLdürdü? 29 Temmuz 2010

Filed under: Gizli Dosyalar — Maxtouch @ 18:15
Tags: ,
Büyük suikastlar dünyada tezat teorisi içerisinde planlanarak yapılır. Öldürülecek kişinin ilişki yumagı çok geniş bir yelpazeye dağıldığı için suikastı gerçekleştiren gerçek faillere ulaşmak zordur. Öldürülecek kişinin bir çok yerle ilişkisi vardır. Buda suçlıya ulaşmayı zorlaştırmakta delillerin karartılmasını kolaylaştırmaktadır.

Marilyn Monroe söhrete ulaştığı yıllar boyunca sadece mafya yada iddia edildiği gibi Kennedylerle değil bilmediğimiz bir çok kesimle ilişki halindeydi. Dramatik ve sıradan bir yaşamı olan Marilyn şöhret basamaklarına ulaştığı yıllarda güzelliğinin ve cazibesinin etkisiyle ilgi alanı olmuş sayısız insanla tanışmış ve faaliyetlerde bulunmuştur. Mariliyn Kennedylerle tanışmamış olsaydı belki yine şöhret olabilecek fakat hayatı diğer aktiristlerden pekte farklı olmayacaktı. Onun geleceğini şekillendiren hiç şüphesiz JF Kennedy ile tanışması oldu. Marilyn sadece bir yerle ilişkili olsaydı yani sadece mafya ile ilişkisi olan bir insan olsaydı onu öldürenlerin mafya yada karşıtları olabileceğini rahatlıkla söyliyebilirdik. Halbuki o mesleği gereği her kesimle iç içe ilişkiler yaşamaktaydı. Aynı zamanda o, bir çok ünlü zengin yada siyasinin yanında geçireceği  bir gecelik mezeydi.  

Senaryo şöyle olmalı. Birçok kesimle ilişkisi olan  mariliyn bir sır öğrenmişti.  Bu sır ülke güvenliğini ilgilendiren bir konu olabileceği gibi hiçte alakasız  bir şeyde olabilirdi. Fakat bu sır Kennedylere ait ve hiç bir zaman gün yüzüne çıkmaması gereken bir sır olmalıydı. Fakat bunu bilen birileri daha vardı mossad..

Mariliynin hayatının 1960 da Kennedyin başkan olmasıyla beraber kötüye gitmesi bize onun 1960 dan sonra dengesiz bir insan olması için birçok psikolojik baskıya maruz bırakıldığını gösteriyor. Burada ki amaç kennedylere ait sırrı bilen mariliynin dengesiz ve her an intihara meyilli bir yapıda olduğunu imajını kamuoyuna inandırmak. Kennedyin başkan olmasıyla mariliynin ölüme yolculuğuda başlamış oldu. Çünkü kennedylerin belkide geçmişine ait bir sır ve yönetimde aldığı kararlar özellikle israili ve dolayısıyle ülke içinde ki uzantılarını ve mossadı  rahatsız ediyordu. Kennedy öldürülecekti. Başkan seçilmesi onunda sonunu getirmişti. Sıra bu ölümlerin gerçekleşmesi için taşların dizilmesine gelmişti. Buda zaman alacaktı…

Mariliyn sistemli olarak çevresi tarafından yanlız bırakılmış, dışlanmış, yanlış yönlendirilmiş ve hayatta tutunacak bir dalı olmayan alkolik ve uyuşturucu kullanan bir kadın haline getirilmiştir. Amaç Kennedylere dengesiz bir kadının bu sırrı her zaman açıklayabileceği imajını vererek Kennedylerin mariliynden kurtulması gerektiğini düşünmelerini sağlamaktır. Bu amaçla ölümünden bir hafta önce mariliyn frank sinetra ile tatile gönderilerek orada bu sırrı basına açıklayacağını söylemesi için baskı yapılır. Marilyn kabul etmez. Onca işkence tecavüz ve dayaktan sonra zorla basına açıklama yapacağı söyletilir. Yakın zamanda açıklanan mariliynin bu gezide mafya tarafından tecavüze uğraması dövülmesi ve bu halde filme alınması bize bu açıklamayı yapması için çok işkence gördüğünü ispatlamaktadır. Mafya ve sinetra direk yada dolaylı mossadın planına ortak olmuştur. Mariliynin zorla kennedylere ait herşeyi açıklayacağı söyletildikten sonra Kennedyler mariliynin ölüm kararını verirler. Bu işi kennedy adına aslında mossad planı gereği mafya üstlenir. Merilyn öldürülür. İntihar süsü verilir. Kararı kennedyler vermiştir. Fakat aslında kenndy mossad tarafından tuzağa düşürülmüştür. JF Kennedy kendisinin öldürüleceğini bilseydi kesinlikle mariliynin öldürülmesini istemezdi.

Mossad amacına ulaşmış mariliyni kennedylere öldürterek çok sır bilen mariliyni yem olarak kullanmıştır. Sıra Kennedy suikastına gelmiştir.
Olaya intihar süsü verilmesi mafyadan kimseye dokunulmaması otopsi vd delillerin yok edilmesi bu olayın kennedylerin kontrolünde yapıldığının delili olarak algılanmalı.. Aslında olay mossad tarafından kenndylere karşı bir tuzaktır ve kennedyler bu tuzağa düşmüşlerdir. 8 ay sonrada kendisi öldürülmüştür.
Mariliyin iddia edildiği gibi bir not defteri olduğunu zannetmiyorum. Kardeş kennedyin mariliynin ölüm gecesi evine geldiğine de inanmak saflık olur, belki tüm röportaj ve konuşmaları dahi zorla söyletilmiştir. Marilynin ev çalışanları dahil tüm görgü tanıklarıda kanımca yanlış ve yanıltıcı bilgi vermişlerdir.  Birçok kişi mossad tarafından kullanıldığını belki hiç bilememiştir. Peki mariliyni ölüme sürükleyen bu sır acaba nedir ve mariliyn  öğrendiği zaman ne yapmıştır. Bu sırrın kendisinin ne olduğunu bilmediğimiz sürece cevaplanması zor bir sorudur… Ama kendisinin de ifade ettiği gibi tezat bir kişiliktir. yani çok önemli kişilerle ilişkisi ve dialoğu vardır ve çok önemli şeyler bilmektedir. BU BİLDİĞİ ÖNEMLİ BİLGİ SİYASİ OLMAYABİLİR.. Geleceği ilgilendirdiği gibi geçmişide ilgilendirebilir yada hiç kimsenin aklına daha gelmeyecek gündem ve siyaset dışı alakasız birşey dahi olabilir ne olduğunu bilemiyoruz ama bu yüzden de ölmüştür.. Buyrun alıntı yazımızı okuyun Maxtouch..
__________________________________________________
Marilyn Monroe sürekli olarak takip ediliyordu dönemin CIA başkanı Edgar Hoover’in haberi olmadan yellenemiyordu bile. Hoover komünistlerin ve Marilyn Monroe’nun evinin dinlenmesi dinleme cihazları yerleştirilmesi için Mafia’yı kullanmıştı. Bu arada Marilyn’nin evine dinleme cihazları yerleştiren adam hapiste öldü söylentilere göre ünlü oyuncunun öldürülmesi videoya alınmıştı. Cinayet mahallindeki ilk polis bile onun öldürüldüğünü iddia etmişti cinayeti örtme teşebbüslerinin hepsi birer kanıttı. Edgar Hoover ve Mafia Marilyn Monroe cinayetinden doğrudan sorumluydular.

MariLyn Monroe Neden ÖLdürüLdü? Marilyn Monroe öldüğü gün yani 4 Ağustos 1962’de psikiyatristiyle görüşmüş bir ara komşular Robert Kennedy’in evden çıktığını görmüşler akşam 8’de yatak odasına gitmiş ve masözüne telefon edip çağırmış. Aynı gün sabaha karşı 4 sularında Marilyn Monroe’nun yardımıcısı odasından ışık sızdığını görünce bakmış ve ünlü oyuncunun yatağında çıplak halde uzandığını görmüş bir elinde telefon ahizesini tutuyormuş kadın bir şeylerin ters gittiğini anlayıp psikiyatriste tel. etmiş o da Dr. Engelberg’i çağırmasını söylemiş. Her iki doktor da gelmişler ve Marilyn Monroe’nun öldüğünü söylemişler. Ölümü tutanaklara aşırı dozda uyku ilacı zehirlenmesi yüzünden diye kaydedilmiş. Kanında 4.5 mg. ve karaciğerinde de 13 mg. barbiturat bulunmuş. Ama ölüm sebebinin zehirlenme olarak geçmesine rağmen midesinde ve barsaklarında hiç ilaç izine rastlanmamış. Adli tıptan Dr. Sidney Weinberg Marilyn’in ağız yoluyla herhangi bir ilaç almış olmasının imkansız olduğunu söylemiş. Evde hiç şırınga bulunmamış ayrıca iğneyle uyuşturucu aldığını kimse görmemiş otopsi raporlarına göre de vücudunda iğne izi bulunmamış o gün Marilyn’in konuştuğu herkes kadının gayet neşeli ve pozitif olduğunu söylemişler maddi olarak zaten gayet iyi durumdaymış sadece aşk hayatında sorunlar yaşıyormuş. Bilindiği gibi Marilyn Monroe dönemin Amerikan başkanı John F. Kennedy ile yasak bir aşk hayatı yaşıyordu (Kennedy evli ve 2 çocuk babasıydı). Bu ilişkiyi başkanın kardeşi Robert Kennedy de biliyordu ve Marilyn’i vazgeçirmek istiyordu. Marilyn Kennedy’nin karısını (Jacklyn) boşayıp kendisiyle evlenmesini ve ‘first lady’ olmayı umuyor muydu? Bilinmez…dünyanın en ünlü oyuncusuydu dünyanın en güçlü ülkesinin başkanının metresiydi belki ‘first lady’ olmayı da ummuş olabilir…
Marilyn’in ölüm kağıdını imzalayanlardan Lionel Grandison “her şey gerçeği örtbas etmek için hazırlanmıştı gerçek otopsi raporu ortadan kaybolmuştu Marilyn’in yazdığı ve intihardan hiç bahsetmediği bir not yine kaybolmuştu ilk polis raporu da kayıptı bana raporu imzalamam gerektiği yoksa başımın derde gireceğini söylendi ayrıca oyuncunun ölümünden sonra sorgulanmaları beklenen iki çok önemli tanık ertesi günü ortadan yok oldular!

Marilyn Monroe’yu Kim Öldürdü? (Who Killed Marilyn Monroe?) isimli kitabın yazarı Tony Sciacca’ya göre Amerika başkanını ve kardeşinini yani Kennedy’leri skandaldan korumak isteyen ihtimal Mafia bağlantısıyla- sadık bir CIA görevlisi öldürücü (makat bölgesine) dozda uyku ilacı enjekte ederek öldürmüştü.

Bu konuda başka teoriler de var bazıları tam tersine bir skandal çıkmasını isteyen sağcıların öldürdüğünü kimileri Fidel Castro taraftarlarının intikam almak için böyle bir şey düzenlediğini bile iddia ediyorlar. Bazıları da Robert Kennedy’e şantaj yapmak için böyle bir cinayet işlendiğini söylüyorlar. Bu arada Marilyn Monroe daha önce 4 kez intihara teşebbüs etmişti bu yüzden herkes onun intihar ettiğine kolayca inanacaktı. Sonuçta ölüm sebebi ‘intihar’ olarak açıklandı. Ama günümüzde kimse onun intihar ettiğine inanmıyor.
Ünlü oyuncunun esrarengiz ölümünden tam 44 yıl sonra M. Monroe’nun eski kocası Joe diMaggio’nun kızı June diMaggio sessizliğini bozdu 18 Ekim 2006 tarihinde WorldNetDaily.com’daki haberlere göre ünlü yıldız öldürüldüğü sırada June’un annesiyle şehirlerarası konuşma yapıyordu katil veya katiller yatak odasına daldığında ismini söylemişti annem Marilyn’i kimin öldürdüğünü biliyor ama bu yüzden çok korkuyor. June annesine pek çok kez gerçeği açıklamasını istemiş ama annesi ‘hayır ailemin yaşamasını istiyorum sizleri tehlikeye atamam’ diye cevap vermiş. Şu anda 88 yaşında olan Los Angeles savcısı John Miner dahi Marilyn Monroe’nun bir cinayete kurban gittiğine eminler.
Melinda Barclay’ın bu konudaki makalesine göre olay günü komşular cam kırılması garip gürültüler ve bir kadının ‘Katiller!Katiller! Sonunda onu öldürdünüz şimdi rahatladınız mı!?” diye bağırdığını duymuşlardı sonradan bu kadının Marilyn’in en yakın dostu Pat Newcomb olduğu açıklandı Marilyn’in o gün Beyaz Saray’la telefon görüşmeleri yapmıştı telefon kayıtları notları talan edilmiş yok edilmişti eve ilk gelen polis gecenin o saatinde (04.00) çamaşır makinesinin ve kurutucunun çalıştığını görerek şaşırmıştı kırık pencere camı için camcı çağırılmıştı psikiyatristi Marilyn’in elinde telefon ahizesini tutmasının sebebinin muhtemelen yardım çağırmak için olduğunu söylemişti.. Sonuçta dünyanın en güzel en ünlü kadını 36 yaşında hayata veda etmişti.
Eski eşlerinden Joe diMaggio’nun Marilyn’in mezarına her ölüm yılında bir kırmızı gül bıraktığı söyleniyor. Hatta ölümünden kısa süre önce ikisinin yeniden evlenme planları yapıyormuş. Joe bu yüzden onun intihar etmiş olacağına asla inanmıyor.
kaynaklar: geocities.com; trivia.library.com; melinda barclay /çeviren: müjde dural

 

Reklamlar
 

4 Responses to “MariLyn Monroeyu Kim ve Neden ÖLdürdü?”

  1. Anonim Says:

    COK GENC OLDURULDUNU BILMIYORDUM .INTIHAR ETTI BILIYORDUM .HERKEZ YAPTI KOTULUN BEDELINI ODER ER YADA GEC.

  2. planlarin nasil uygulandigi gözler önünde.tarihle oynayan ve onu yönlendirecek kadar güclü kisiler bu kisilere karsi direnmeni tek yolu birlikten gecer.

  3. İllu Says:

    her sey CIA katıl yada öl


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s