Vitrin

Hakikat bir Güneştir O da kendini gizledi

Atatürkün Gizlenen Soyu 04 Eylül 2010

Atatürk üzerinde ki tüm gizemler kaldırılabildi mi? Yakın tarihimizin bu eşsiz şahsiyeti hakkında neler  biliyoruz yada bildiklerimizin ne kadarı gerçek.Aslında bu sorunun cevabı Cumhuriyet tarihi ile paralellik taşıyor.

Atatürkün hayatındaki gizemi kaldırabilmek için daha çok belgelere ihtiyaç var. Ama gerçeklerle bize öğretilen Cumhuriyet  tarihinin farklı olduğunuda biliyoruz. Bizim hareket noktamız şu: Hiç bir araştırmacı kaynağını deşifre etmek zorunda değildir. Tarih gibi belgeye dayanması zaruri olan  bir bilim dalında gerek kaynakların yetersizliği gerekse resmi arşivlerin tam açılamamış olması  bizi diğer kaynaklara ve araştırmalara sevk etmiş ve bu bilgilerin doğruluğu hususunda arşivlerimiz açıklanmadığı yada bilir kişilerin aksini ispat etmediği sürece kendi adımıza güvenilir bilgi verdiğimizi iletmek isterim. Biz inanıyoruz ki arşivler çalışmalarımızı doğrulayacaktır.  Bu anlamda gerçeklere öncülük yaptığımızıda kıvançla iletirim. Umuyoruz ki Allah tamamına erdirecektir.

Atatürk 1881 yılında doğmuştur kesin ayını bilemiyoruz. Ne tuhaftır ki Atatürkün anneside bunun bilememektedir. Rivayetlere göre o devirde yeni doğumlar  Kuranı Kerim lerin arka sayfasına yazılmaktadır. Fakat Zübeyde Hanımın Kuran-ı Keriminin ya yanması yada çalınması üzerine Atatürkün doğum tarihide kaybolmuş nedense Zübeyde Hanımda bu önemli doğum gününü hiç hatırlamamıştır.  Bununla beraber doğum yerinin Selanik olduğuna dair şüphelerimiz var. Bize bu kanıya ulaştıran Atatürkün bilinenin aksine babasının Ali Rıza Efendi olmayıp çevresinde Mehmet Efendi olarak bilinen bir zata dayanmasından kaynaklanmaktadır.  Halbuki Mehmet Efendinin Selanikte yaşadığına dair bir kanıt olmamasıda normaldir. Mehmet Efendinin hayatı konusunda elimizde net bir şey yok yanlız rivayetlere göre kendisinin osmanlıda ünlü bir paşa olduğu yönende bilgiler mevcut. İkincisi ise asıl isminin Abdulmehap olduğu  mehmet olarak söylendiği yönündeki rivayettir. Doğrusunu bilemiyoruz.  Rivayetlere göre Zübeyde Hanım sadece Mehmet Efendi ile evlenmiş Atatürk 9 aylıkken de babası rahmetli olmuştur. Rivayetlere göre ATATÜRKÜN gerçek ismi ABDULLAH tır. Zübeyde Hanım daha sonra gerçekten Ali Rıza Efendi ile evlenmişmidir?  Bu soru bizce henüz cevaplandırılamamıştır. Ama kanımca  Ali Rıza Efendi hayali bir kişiliktir… Çünkü  Ali Rıza Efendi hakkında da ne hikmetse bir bilgi yoktur. Hatta Atatürkün şu an babası olarak bilinen Ali Rıza Efendinin resmine bakıp  bu bizim pedere benzemiyor dediğini yazılan anılardan öğreniyoruz. Bizim kuvvetli kanımız şu Atatürk tabiki doğumundan sonra çocukluğunda babasının kim olduğunu annesine sormuştur. Annesininde ona gerekli biligileri verdiğine inanıyoruz. Fakat burada önemli olan bu bilgilerin kimseyle paylaşılmamasıdır. Çünkü kanımızca Atatürkün Rahmetli babası bilinen muteber ve ünlü bir kişiydi. Birileri kasti olarak babası konusunu menfi olarak gündeme taşımakta delilsiz belgesiz iftira kampanyaları yürütmektedirler. Bu gibi asılsız iddiaları kasıtlı çıkaranların Allah katında sorumlu olacaklarını hatırlatıyor ve onları Allaha havale ediyoruz. Halbuki gerçekler çok daha farklıdır. Atatürk babasının kim olduğunu açıklamış olsaydı çevresinde konumundan faydalanmak isteyecek bir çok kişi olacak belkide bu durum onun vazifesine zarar verip engel teşkil edecekti. Sonuç olarak Atatürkün gerçek babasının kim olduğunu bildiğini, annesi ve sonraki aile bireyleri ile belkide arkadaşları da dahil olamak üzere bu gerçeği sır gibi sakladıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kanımızca Zübeyde Hanım Ali Rıza Efendi ile evlenmiş olsada olmasada Makbule Hanımın Atatürkün üvey kız kardeşi olduğunu yada çok yakın bir akrabası olduğunu  söyleyebiliriz. Çünkü doğumu 1886 daha doğrusu Atatürkten çok sonradır.  Mehmet efendi ise 1881-1882 de  rahmetli olmuştur. Bu durum Atatürkün ileriki özel yaşamında yaşananları daha iyi anlayabilmemizi sağlamıyormu? Mesela Atatürkün annesi ve kız kardeşinin Fikriye Hanımı istememesi gibi.. yada Abdülrahim Tunçakın kimin çocuğu olabileceği gibi tabiki şimdilik bu ayrıntıları bilemiyoruz..

Biz biraz daha gerilere Atatürkün dedelerinin kim olduğu sorusuna cevap bulmaya çalışalım. Araştırmalarımız Atatürkün dedelerinin uzun yıllar Deliorman Veliko Dobruca Tırnova bölgesinde yaşadıklarını işaret ediyor. Bugün Diyarbakırda türbesi bulunan Seyyit Sarı Saltuk Hazretlerinin (R.A) Rumeliye geçip oraları müslümanlaştırma çalışmalarında bulunan oğulları ve torunlarının soyunun Atatürkün dedelerine kadar geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu manada biz Atatürke bir Seyyit diyebilir Peygamberimiz Hz. MUHAMMED (S.A.V) EFENDİMİZİN soyundan bir Peygamber torunu olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Seydi Sarı Saltuk R.A Hazretleri kanımızca HZ. HASAN R.A HAZRETLERİNİN torunlarındandır. Verdiğimiz bu bilgiler ciddi iddialardır bununda sorumluluğunun farkındayız.  Ben böyle düşünüyorum..

Bu bilgi kesin olarak ispatlandığı taktirde bugün ülkemizde yaşanan gelişmelerin ve ayrışmaların  ne kadar tuhaf olduğunu söyleyebiliriz. Kader gerçekten bir sırdır… Doğrusunu Allah bilir.

Biz yolculuğumuza Bulgaristandan devam edelim. Atatürkün genç kurmay binbaşı olarak ateşe militer olarak bulunduğu Bulgaristanın Tırnova kentinde tanışıp sıkı dostluk kurduğu Bulgar mebusu GOSPODİN AÇKOFF 1938 sonlarında Ali Çetinkayaya Rahmetli Atatürk için hemşerimizdi demesi üzerine Ali Çetinkaya nereden çıkardın tırnovayı diye sormuş Gospadin Açkoff  ise  Merhum bülecene sülemişti be canım diye yanıtlamıştı. Bunun üzerine Ali çetinkayanın bu cevap üzerine ALLAH ALLAH  Atatürk ve ailesinin bulgarya ile hiç alakası yoktur dediği Abdurrahman Dilipakın bir yazısında geçer.

http://ikisi.blogcu.com/ataturk-un-dogum-yeri-hakkinda-bilgi/5321187

Tabi biz bu köşe yazısını kaynak bile almıyoruz. Bu birazda belge yani secere işinden çok öte bir şey. Yazının devamında bu tırnovananın mekadonyada ki tırnova olduğundan bahsedilir.Ama bu tespit Bulgar Mebus Açkoffun dediği gibi yanlıştır. Bu tırnova Bulgarya deliorman dobrucadaki tırnovadır. Biz bunun böyle olduğuna inanıyoruz. Atatürkün ailesine Sarı Saltuk R.A ile olan bağından ötürü sarılar Atatürke de Sarı Mustafa yada Sarı Arslan denildiğini de söyleyebiliriz.

İnşeallah devam edecek..

Reklamlar
 

167 Responses to “Atatürkün Gizlenen Soyu”

 1. Anonim Says:

  Nankor serefsizler muaviye yobaz genetik ve kulturlu et obur hayvan suruleri ataturkun boku sizdeen daha temizdir

 2. Böyle şeylere inanmayın atatürk tam bir piçtir Müslüman bile değil Hz. MUHAMMED (S.AV.) in soyundan gelmesi imkansızdır atatürk ateist bir şahıstı istediğiniz yerde araştırabilirsiniz..

 3. kule Says:

  şimdi ğüzel kardeşim doğrusunu ALLAH bilir demişsin aynen öyle .ama kamalın Müslüman olmadığı bir kesindir .çünkü elde edilen verilere göre Müslüman ALLAH CC SAVAŞ AÇMAZ

 4. Anonim Says:

  MUstafa Kemal e çamur atan çakma müslümanlar en azından ölü birinin arkasında konusulmayacağını bilir.. Vatanı milleti savunmuş kurtarmış birine söven çakma din tacirlerinin uzantılarısınız.. sonunuz cehennem..

 5. Atatürke Burda dolma bilgilerle,hakaret edenler.Kesinlikle.Din,ve Vijdan Hürriyeti Olmayan.Sapiklardir.Atatürkün.Dedesi Horasan kökenlidir. Babasi Aliraza beydir..Osmanli Döneminde memur.olarak yunanistanin cesitli sehirlerinde görev yapmistir.Cünkü Yunanistan ve Balkanlar Osmanlinin Yönetimindeydi O Zaman.Alira bey Zübeyde Hanimla mekedonya Üsküpte evlenmitir.memur Olarak Selanige gelmistir.Babasi ALIRIZA Beydir.Anneside.ARNAVUT müslümanlarindandir.Bilmeyen Zibidiler.kafaniza göre Burda Yazip Hakaret ediyorsunuz.Size Müslüman diyenin Dili kopsun.Müslüman iftiraci Olmaz.sizin gibi.seytani düsünceler dinimizi bile kendilerine bir gecim kapisi yapti.insanligin yüz karalari.Osmanli diye birsey konusabilirmiydiniz.sdimdi.ATATÜRK olmasaydi Nankör Yalakalar.Kim Mustafa Kemale Hakaret Edip Dogrulari Yalanliyorsa.KANINDA mutlaka.Bozukluk Vardir.Allah ISLAH etsin.iftiraci leskargalari.

 6. Atatürke pic Diyen Mah kum Rumuzlu ,papagan sen Aslimisin.pic Bir kalemden Olur.Sen ASILI Agac ise 5 yada 6 kalemden Olur.Ozaman sen ve senin gibilerinin bir kac babasi var.ATATÜRKÜN islami bilgisi Kadar Senin sülalende.Dini Bilgisi Olan Birisi Varmi.Pislikler.Dinbi Olmayan Bir Devletin Devami Olmaz.Diyen Kimdir.Atatürktür.Atatürk ilahiyet Fakültesinin Kurucusudur.Diyanet isleri Baskanliginida ATATÜRK Kurmustur.Cünkü Din Politikaya Alet Edilmesin.,Herkes Dinini Özgürce Yasaysin.üniversiteden ögrensin diyede.ilahiyet Fakültesini Kurmustur.Kani Bozuk.imansizlar.ATATÜRKÜN,Kazandigi ülkede Neden yasiyorsunuz.Neden Türküm.Diyorsunuz.FATiH Sultan Mehmet ten Konusabilirmiydiniz.Yavuz Sultan selimden söz edebilirmiydiniz.simdi.Bir TC kazanilmis Olmasaydi.Filistin gibi.yahidilerin.esiri olup.fransizlarin.ingilizlerin.sömürgesi Kücük Kücük.federe devletlere bölünürdü.Bu günki TC nin yerleri.Begenmeyen.püis beyinler.Neden Duruyorsunuz.O Zaman.Gidin.Özlem duydugunuz.yerlere.Hangi iyiligi yaptiniz.Devlet i9cin.Millet icin.utanmadan Burda.Ahkam kesen Soyu Bozuklar.

 7. Anonim Says:

  yahu kardeş bu yazıyı yazan da sanırsam akşamdan kalma birisi. peygamberin soyundan olan birisi elinden geldiği kadar islamı yok etmek için uğraşmazdı. bu yazıyı yazan kişi eğer müslüman ise Efendimiz sav iftira attığı için kıyamet günü azabını çekecektir yok müslüman değilse zaten cehhennemin dibinde yeri vardır. bu kadar da olmaz be……milleti eşşek , cahil yerine koymak ta ne yahu..


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s