Vitrin

Hakikat bir Güneştir O da kendini gizledi

Atatürkün Gizlenen Soyu 04 Eylül 2010

Atatürk üzerinde ki tüm gizemler kaldırılabildi mi? Yakın tarihimizin bu eşsiz şahsiyeti hakkında neler  biliyoruz yada bildiklerimizin ne kadarı gerçek.Aslında bu sorunun cevabı Cumhuriyet tarihi ile paralellik taşıyor.

Atatürkün hayatındaki gizemi kaldırabilmek için daha çok belgelere ihtiyaç var. Ama gerçeklerle bize öğretilen Cumhuriyet  tarihinin farklı olduğunuda biliyoruz. Bizim hareket noktamız şu: Hiç bir araştırmacı kaynağını deşifre etmek zorunda değildir. Tarih gibi belgeye dayanması zaruri olan  bir bilim dalında gerek kaynakların yetersizliği gerekse resmi arşivlerin tam açılamamış olması  bizi diğer kaynaklara ve araştırmalara sevk etmiş ve bu bilgilerin doğruluğu hususunda arşivlerimiz açıklanmadığı yada bilir kişilerin aksini ispat etmediği sürece kendi adımıza güvenilir bilgi verdiğimizi iletmek isterim. Biz inanıyoruz ki arşivler çalışmalarımızı doğrulayacaktır.  Bu anlamda gerçeklere öncülük yaptığımızıda kıvançla iletirim. Umuyoruz ki Allah tamamına erdirecektir.

Atatürk 1881 yılında doğmuştur kesin ayını bilemiyoruz. Ne tuhaftır ki Atatürkün anneside bunun bilememektedir. Rivayetlere göre o devirde yeni doğumlar  Kuranı Kerim lerin arka sayfasına yazılmaktadır. Fakat Zübeyde Hanımın Kuran-ı Keriminin ya yanması yada çalınması üzerine Atatürkün doğum tarihide kaybolmuş nedense Zübeyde Hanımda bu önemli doğum gününü hiç hatırlamamıştır.  Bununla beraber doğum yerinin Selanik olduğuna dair şüphelerimiz var. Bize bu kanıya ulaştıran Atatürkün bilinenin aksine babasının Ali Rıza Efendi olmayıp çevresinde Mehmet Efendi olarak bilinen bir zata dayanmasından kaynaklanmaktadır.  Halbuki Mehmet Efendinin Selanikte yaşadığına dair bir kanıt olmamasıda normaldir. Mehmet Efendinin hayatı konusunda elimizde net bir şey yok yanlız rivayetlere göre kendisinin osmanlıda ünlü bir paşa olduğu yönende bilgiler mevcut. İkincisi ise asıl isminin Abdulmehap olduğu  mehmet olarak söylendiği yönündeki rivayettir. Doğrusunu bilemiyoruz.  Rivayetlere göre Zübeyde Hanım sadece Mehmet Efendi ile evlenmiş Atatürk 9 aylıkken de babası rahmetli olmuştur. Rivayetlere göre ATATÜRKÜN gerçek ismi ABDULLAH tır. Zübeyde Hanım daha sonra gerçekten Ali Rıza Efendi ile evlenmişmidir?  Bu soru bizce henüz cevaplandırılamamıştır. Ama kanımca  Ali Rıza Efendi hayali bir kişiliktir… Çünkü  Ali Rıza Efendi hakkında da ne hikmetse bir bilgi yoktur. Hatta Atatürkün şu an babası olarak bilinen Ali Rıza Efendinin resmine bakıp  bu bizim pedere benzemiyor dediğini yazılan anılardan öğreniyoruz. Bizim kuvvetli kanımız şu Atatürk tabiki doğumundan sonra çocukluğunda babasının kim olduğunu annesine sormuştur. Annesininde ona gerekli biligileri verdiğine inanıyoruz. Fakat burada önemli olan bu bilgilerin kimseyle paylaşılmamasıdır. Çünkü kanımızca Atatürkün Rahmetli babası bilinen muteber ve ünlü bir kişiydi. Birileri kasti olarak babası konusunu menfi olarak gündeme taşımakta delilsiz belgesiz iftira kampanyaları yürütmektedirler. Bu gibi asılsız iddiaları kasıtlı çıkaranların Allah katında sorumlu olacaklarını hatırlatıyor ve onları Allaha havale ediyoruz. Halbuki gerçekler çok daha farklıdır. Atatürk babasının kim olduğunu açıklamış olsaydı çevresinde konumundan faydalanmak isteyecek bir çok kişi olacak belkide bu durum onun vazifesine zarar verip engel teşkil edecekti. Sonuç olarak Atatürkün gerçek babasının kim olduğunu bildiğini, annesi ve sonraki aile bireyleri ile belkide arkadaşları da dahil olamak üzere bu gerçeği sır gibi sakladıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kanımızca Zübeyde Hanım Ali Rıza Efendi ile evlenmiş olsada olmasada Makbule Hanımın Atatürkün üvey kız kardeşi olduğunu yada çok yakın bir akrabası olduğunu  söyleyebiliriz. Çünkü doğumu 1886 daha doğrusu Atatürkten çok sonradır.  Mehmet efendi ise 1881-1882 de  rahmetli olmuştur. Bu durum Atatürkün ileriki özel yaşamında yaşananları daha iyi anlayabilmemizi sağlamıyormu? Mesela Atatürkün annesi ve kız kardeşinin Fikriye Hanımı istememesi gibi.. yada Abdülrahim Tunçakın kimin çocuğu olabileceği gibi tabiki şimdilik bu ayrıntıları bilemiyoruz..

Biz biraz daha gerilere Atatürkün dedelerinin kim olduğu sorusuna cevap bulmaya çalışalım. Araştırmalarımız Atatürkün dedelerinin uzun yıllar Deliorman Veliko Dobruca Tırnova bölgesinde yaşadıklarını işaret ediyor. Bugün Diyarbakırda türbesi bulunan Seyyit Sarı Saltuk Hazretlerinin (R.A) Rumeliye geçip oraları müslümanlaştırma çalışmalarında bulunan oğulları ve torunlarının soyunun Atatürkün dedelerine kadar geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu manada biz Atatürke bir Seyyit diyebilir Peygamberimiz Hz. MUHAMMED (S.A.V) EFENDİMİZİN soyundan bir Peygamber torunu olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Seydi Sarı Saltuk R.A Hazretleri kanımızca HZ. HASAN R.A HAZRETLERİNİN torunlarındandır. Verdiğimiz bu bilgiler ciddi iddialardır bununda sorumluluğunun farkındayız.  Ben böyle düşünüyorum..

Bu bilgi kesin olarak ispatlandığı taktirde bugün ülkemizde yaşanan gelişmelerin ve ayrışmaların  ne kadar tuhaf olduğunu söyleyebiliriz. Kader gerçekten bir sırdır… Doğrusunu Allah bilir.

Biz yolculuğumuza Bulgaristandan devam edelim. Atatürkün genç kurmay binbaşı olarak ateşe militer olarak bulunduğu Bulgaristanın Tırnova kentinde tanışıp sıkı dostluk kurduğu Bulgar mebusu GOSPODİN AÇKOFF 1938 sonlarında Ali Çetinkayaya Rahmetli Atatürk için hemşerimizdi demesi üzerine Ali Çetinkaya nereden çıkardın tırnovayı diye sormuş Gospadin Açkoff  ise  Merhum bülecene sülemişti be canım diye yanıtlamıştı. Bunun üzerine Ali çetinkayanın bu cevap üzerine ALLAH ALLAH  Atatürk ve ailesinin bulgarya ile hiç alakası yoktur dediği Abdurrahman Dilipakın bir yazısında geçer.

http://ikisi.blogcu.com/ataturk-un-dogum-yeri-hakkinda-bilgi/5321187

Tabi biz bu köşe yazısını kaynak bile almıyoruz. Bu birazda belge yani secere işinden çok öte bir şey. Yazının devamında bu tırnovananın mekadonyada ki tırnova olduğundan bahsedilir.Ama bu tespit Bulgar Mebus Açkoffun dediği gibi yanlıştır. Bu tırnova Bulgarya deliorman dobrucadaki tırnovadır. Biz bunun böyle olduğuna inanıyoruz. Atatürkün ailesine Sarı Saltuk R.A ile olan bağından ötürü sarılar Atatürke de Sarı Mustafa yada Sarı Arslan denildiğini de söyleyebiliriz.

İnşeallah devam edecek..

Reklamlar
 

167 Responses to “Atatürkün Gizlenen Soyu”

 1. cihat Says:

  yazılanlara bakılırsa,aranızda ATATÜRK’e Gayimeşru evlat diyor,kimse bu dünyaya anasına babasına sorarak gelmedi,kimin ne şekilde doğup öleceğini hiçbirimiz bilemeyiz,kimisi kafir dinsiz diyor,kimisi içkiciydi diyor kimi kendini bilmezlerse gayrimeşru evlat diyor.yanıt mı arıyorsunuz,insanlığı kurtaran devrim yapan ve sizlerin atalarınıza önderlik yapıpta vicdansızlığa göz yummayan kişi kafir midir? ve ayrıca içki içen kişi dinsiz değildir.Soruyorum ATATÜRK için gayri meşru diyen kişi;senin anan babanın gerçek anan baban olduğu ne malum,anan seni sıçarken sen ordamıydın.ve ayrıca dinsiz diyen kişiler,siz dininizin hangi gereklerini yerine getiriyorsunuzda,ATATÜRK’e dinsiz diyorsunuz.iman yürektedir,dilde değil.Birinin anasının babasının kim olduğu önemli değil,kişi birey olarak ne yaptıysa mühim olan odur.ANANIZIN BABANIZDAN BAŞKA BİRİLERİYLE İLİŞKİYE GİRMEDİKLERİ NE MALUM.insanların bunun için sizleri suçlamaları hoş olur muydu?yediğiniz kaba tüküren köpekler gibi inlemeyin,hainliğin cezası ALLAH katında büyüktür.

 2. şeymanur Says:

  güzzelllllllll

 3. Bir Dost Says:

  Cihat Kardeş , Ayetmiydi yoksa Hadismi Tam Bilmiyorum Yanlış bilgi Vermiyim Ama Şöyle Bir Söz Vardır , Nasıl Yaşarsan Öyle Ölürsün , Nasıl Ölürsen Öyle Dirilirsin Diye , Atatürkün ölüm Nedeni İçki , Ne demek İstediğimi Anlamışsınızdır .Bugün 5 Vakit Namaz Kılan ,İnancı Sağlam Hiçkimse İçki Yüzünden Ölmez .Atatürkün Savaşta Kalbine Kurşun Gelipde Saatinin Hayatını kurtarması ‘ da Garip Değilmi , Yani Şehitlik Rütbesine Erememiş , Allah İzin Vermemiş olmasın ?Bildiğimiz Kadarıyla Atatürkün Cenaze Namazıda Kılınmadı , Tamamen Masonik Yöntemler Şeklinde Defnedildi Ve Toprağa ‘ da Gömülmedi ?Zaten Araştırın Atatürkün Mason Olduğunu Anlarsınız ,Masonluk Putperestlerin İcadıdır, İnancımıza Aykırı Değilmi Şimdi Bu ?.Demekki Atatürk Müslüman Değil , Lafta Bile Müslüman Olan Birisi Cenaze Namazını Kıldırırdı .Peygamber Efendimizin Soyundan Geldiğini Yazdığınız Bu Metine İnanırsak ,Akıllı Bir Müslümanın Peygamber Efendimizin Soyunu Takip Etmemesi Doğru Olur , Ne Söylediğinize İyi Bakın ,Mantığı Bile Yok Yazdığınız Yazının Tamamen Kurgusal Bi Hikaye .Yediğiniz Kaba Tükürenler Demişsin Bide ,Kardeşş Atatürkün Cumhuriyeti Tamamen Dinsiz Bir Cumhuriyet Düzeniydi ,Arkasındaki Mason Üyelerininde Yardımını Almışmıdır Bunu Yaparken , Milletide İyi Uyutmuşmudur Ben Kahramanım Diye .Atatürkün Ateist olduğuna İnanıpda Gençliğe Hitabeyi Okuyun , Nasıl Din Düşmanı Olduğunu Anlarsınız .Biraz Akıl Gerektiriyo Ama Bilemiyorum Benim Gibi Düşünen Birileri Vardır Aranızda Eminim Anlarsınız Ne Demek İstediğimi .Birde Cihat Kardeş Birine Sen Doğarken Gördünmü Anne Babanıda Eminsin Bu kadar Demişsin , Peki Sen Atatürkün Ülkeyi Kurtardığından Nasıl Eminsin , Gördünmü Naptığını ? Bildiğin Şey Sadece Anlatılanlardan İbaret , Belkide Ülke Çok kötü Bi Dönemde Değildi ,Bize Öyle Lanse Ediliyodu ,Kötü Bir Dönemde Olsaydı Bile Sultan Abdülhamit Kurtarabilirdi Belki Ülkeyi Ama Nasıl Olduysa Atatürk Padişahlığı ondan Alabildi Ve sonra Abdülhamit Çok Garip Bi Şekilde Öldü ,Öldürülmüştür Kanımca .Yazım Uzun Oldu Ama Yararlı Olur İnş.Demek İstediğim İslam Dini Kurallarının Yanlış olduğunu Düşünen Hiçbir Lider Doğru İşler Yapamaz ,5 Vakit Namaz Kılmasına Gerek Yok , İmanı Olması Kafi . Bu arada Masonların En Bol olduğu Yer İsraildir , İsrailliler Dinine Çok Bağlıdır Ve Kitaplarında Müslümanlar İle Yapılacak Olan Savaş Yazar , Kıyamet Günü Alametlerindendir , Ve Hepimiz Biliyoruzki Yahudiler Sinsidir , Akıllıdır , Böyle Bir Savaşın Olucağını Bilen Dindar Ve Sinsi Yahudiler En Güçlü İslam Ülkesi Üzerine Ne Tür oyunlar Oynayabilir Tahmin Edin , Yani Masonluğun Asıl Amacını . Atatürkte Böyle Bir Masonik Örgütemi Üyeydi Acaba , Düşünüyorum olabilir . Atatürkün Sünnetlerini Peygamber Efendimizinkini Yapın 😉

 4. Bir Dost Says:

  Son Cümlemde Hata Var Düzeltiyorum .
  Atatürkün Sünnetlerini Değilde Peygamber Efendimizin Sünnetlerini Yapın Dicektim .

 5. Maxtouch Says:

  Konuyu biraz daha irdeleyelim Hz İsa için dahi babasız dünyaya geldi diye neler söylendi.. Atatürke neler yapılmaz.. Masonların Atatürkün kurtardığı bu ülkeye cöreklendikleri doğrudur. İnönü ve ekibi vasıtasıyla Atatürk burada etkisizleştirilmiş ve sonuçta zehirlenerek öldürülmüştür. Anıtkabirde Atatürkün yattığınıda zannetmiyorum..

 6. Maxtouch Says:

  Atatürk için dublör kullanılmıştır.. Nasıl ki saddam ve ladin gibi..Klasik mason yöntemleri.. Bin Ladin bir canavarmıydı halbuki afganistanda İslam için savaşmış ve sonra ölmüş adı kullanılan biriydi.. Halbuki dünya onu nasıl tanıyor Allah onunda derecelerini arttırsın.. Pakistganda öldürülen ise başka ABD için tehlikeli biriydi.. Saddamın ise 1978 de öldüğü söyleniyor belki hala yaşıyor.. Asılanda dublörüydü demek istediğim tarih diye inandığınız koca bir büyüden başka birşey değildir..

 7. eses Says:

  bir dost lakaplı kişi saçmalamayı kes insanların inanacı ve görüşlerine saygı duymak ZORUNDASIN unutmaki şu anda rahat yaşıyorsan atatürk sayesinde yaşıyorsn

 8. erter Says:

  HEE ATATÜRK SAYESİNDE YAŞIYOZ kAÇ MİLYON ŞEHİT FEDA OLDUDA SİZLER ATATÜRK DİYOSUNUZ

 9. Anonim Says:

  YA biri var oldu diye var değiliz bizim dedelerimiz elma toplamadı kazım karabekir fevzi cakmakta gece alem yapıp attan düşmüyordu.Kimse tek başına bu devleti kurtarmadı kimseyede minnet duymak zorunda değilim

 10. edelvais59 Says:

  BIR DOST yazini cok begendim emegine saglik…


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s